Grand Commandery Inspection Schedule

REVISED 6/16/2020

Commandery

#

Location

Division

Date

Day

Time

Type

Inspector

Couer de Lion

4

College Park

4

8/29/2020

Saturday

10:30


Lloyd Leinbaugh

Dekalb

38

Decatur

4

8/29/2020

Saturday

14:30


Daniel Ricketts

St. Bernard

25

Covington

6

8/29/2020

Saturday

18:00


Brandon Yarbrough

St. Paul

5

Albany

1

9/12/2020

Saturday

10:30


Paul Wells

Coastal Plain

42

Tifton

2

9/12/2020

Saturday

14:30


Grand Warder

Malta

16

Valdosta

2

9/12/2020

Saturday

18:00


James Reese

Amicalola

41

Jasper

5

9/19/2020

Saturday

10:30


Johnie Garmon

Blue Ridge Mountain

37

McCaysville

5

9/19/2020

Saturday

17:00


Terry Hensley

Charles Martel

29

Chickamauga

5

10/10/2020

Saturday

10:30


James Phillips

St. John's

19

Dalton

5

10/10/2020

Saturday

14:30


Raymond Laird

Rome

8

Rome

5

10/10/2020

Saturday

18:00


Tommy Marshall

Waycross

36

Waycross

2

10/24/2020

Saturday

10:30


Bruce Mann

St. Elmo

21

Brunswick

2

10/24/2020

Saturday

15:00


Ron Wolbert

Palestine

7

Savannah

2

10/24/2020

Saturday

18:30


James Stevens

Philemon

33

Toccoa

6

10/31/2020

Saturday

10:30


Tyler Pledger

Pilgrim

15

Gainesville

6

10/31/2020

Saturday

14:30


C. Danny Wofford

Arnold de Troye

31

Buford

6

10/31/2020

Saturday

18:00


Mark Johnson

Tancred

11

Newnan

4

11/7/2020

Saturday

10:30


Jack Bell

Alexius

22

Lovejoy

4

11/7/2020

Saturday

14:30


Carl Gamel

Griffin

35

Griffin

4

11/7/2020

Saturday

17:00


Mike Sampsell

Plantagenet

12

Milledgeville

3

1/9/2021

Saturday

10:30


William Grist

St. Omer

2

Macon

3

1/9/2021

Saturday

14:30


Doyle Hatfield

St. Peter

45

Warner Robins

3

1/9/2021

Saturday

18:00


Bobby Simmions

Bethlehem

30

Thomasville

1

1/16/2021

Saturday

11:00


Robert Hall

Crusader

17

Bainbridge

1

1/16/2021

Saturday

15:00


James Bennett

St. Aldemar

3

Columbus

3

2/6/2021

Saturday

10:30


Russ Sanders

Fort Benning

73

Columbus

3

2/6/2021

Saturday

13:30


Timothy Crimmins

Ivanhoe

10

Fort Valley

3

2/6/2021

Saturday

18:00


Jerry Pervis

Godfrey de Bouillon

14

Elberton

6

2/13/2021

Saturday

10:30


Lenard Davis

Georgia

1

Waynesboro

6

2/13/2021

Saturday

16:00


Clyde Griffin

Douglasville

40

Douglasville

4

2/20/2021

Saturday

10:30


Mark Johnson

Constantine

26

Marietta

4

2/20/2021

Saturday

14:30


Bill Shepard

Atlanta

9

Atlanta

4

2/20/2021

Saturday

18:00


Jan Giddens